www.pasza.blox.pl: książki, dietetyka, bieganie.. i nie tylko!
Blog > Komentarze do wpisu
kolagen rybi

 Jakiś czas temu zainteresował‚ mnie kolagen rybi. Pomyślałam, że może to dobra alternatywa dla kolagenu pozyskiwanego ze zwierząt i lub żelatyny wieprzowej. Kupiłam zatem w sklepie preparat firmy NCN. Wybór był dosyć przypadkowy i spowodowany tym, że akurat ten produkt był‚ wówczas w promocji. Kolagen jest w postaci proszku; opakowanie foliowe zamykane od góry i z przeznaczeniem do wielokrotnego zamykania i otwierania. Wg producenta skład to 95% kolagenu rybiego i 5 % witaminy C. Preparat należy wymieszać z ciepłym płynem, sokiem lub wodą. W opakowaniu jest miarka. Przez kilka dni stosowania dodawałam go do soków warzywnych ale potem przekonałam się, że faktycznie lepiej rozpuszcza się w ciepłej wodzie. Generalnie jest bez smaku więc nawet wymieszany z letnią wodą jest tylko kwaskowy. Stosowałam wprawdzie tylko kilka dni bo jednak nie do końca nabrałam przekonanie, że to produkt dla mnie ale to jak zwykle sprawa subiektywna. 

Ostatnio zaczęłam szkolić sie w zakresie dietetyki sportowej i właśnie na webinarze z zeszłego tygodnia dowiedziałam się min. że według badań kolagen rybi owszem jest skuteczny ale na skórę (i problemy skórne), a nie działa regenerująco lub wspomagająco na stawy. 

Z perspektywy klienta lub klientki produktów kosmetycznych mogę podsumować, że coś w tym jest bo głównie o kolagenie rybim można przeczytać na stronach poświęconych kosmetyce, urodzie itd. oraz o jego pozytywnych efektach na zmniejszenie zmarszczek czy niedoskonałościach skórnych. 

A zatem  uprawiając sporty warto oczywiście wzbogacać dietę tłustymi rybami w celu pozyskania kwasów omega 3, a potrzeby wsparcia pracy swoich stawów i ścięgien i pozostawić jednak hydrolizatowi kolagenu typu II. 

Kolagen rybi natomiast stosować jeśli chcemy wyglądać jeszcze młodziej i piękniej. Na kilku forach i blogach poświęconych urodzie, czytałam wpisy bardzo zadowolonych użytkowniczek - szczególnie jeśli chodzi o widoczne wygładzenie skóry. 

 20171014_161334

sobota, 14 października 2017, aga.the.script

Polecane wpisy

  • T-Mobile Bieg na piątkę #biegamdobrze

    Serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe mojego biegu w T-Mobile Bieg na piątkę przy okazji 40tego Maratonu Warszawskiego. Dzięki Waszym hojnym portfelom :-) i

  • Bieganie z niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto.

    Chyba najpowszechniejsze obecnie z chorób tarczycy to niedoczynność oraz Hashimoto. Obydwie związane są z nieprawidłową pracą tarczycy i poziomem hormonów. Hash

  • ciuchy biegowe z H&M

    Odzież biegowa to długi temat, szczególnie dla fanów i fanek różnych gadżetów oraz oczywiście mody ;-). Osobiście należę do osób, które raczej stawiają na funkc

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: