www.pasza.blox.pl: książki, dietetyka, bieganie.. i nie tylko!
Blog > Komentarze do wpisu
subiektywnie - baton wysokoproteinowy "Baton czekoladowy" Smart Food

20171001_214606

 Cena ok. 5 zł

Skład: 

1 szt. 203 kcal (50g)

Białko 36g, tłuszcz 13g, węglowodany 22g, błonnik 16,2, sól 1,12g

Skład: chrupki sojowe, mleczna czekolada, masa kakaowa, chrupki z białka serwatki, mąka ryżowa, hydrolizat że7latyny, białka mleka, odtłuszczone kakao, olej palmowy, aromaty, emulgator, substancja słodząca sukraloza. 

Ze wszystkich kupnych batonów tego typu, które probowałam ten jest najmniej słodki. Konsystencja zwykłego batonu z płatków ale o wiele mniej słodka. A zatem dobre dla fanów ww. batonów. W moje gusta chyba najbardziej trafił ten z płatków owsianych i orzechów ale ten przynajmniej jest o wiele mniej słodki niż te o konsystencji tradycyjnych batoników. No i na pewno ma najwięcej białka. W poprzednich, które próbowałam średnia zawartośc była na poziomie ok. 22g. 

Słodzikiem w batonie jest sukraloza czyli pochodna sacharozy. Jak donosi sama Wikipedia słodzik ten w sam w sobie nie jest szkodliwy, natomiast jego pochodne powstające w czasie rozkładu - tak. Organizm nie trawi sukralozy w całości. Dzięki odporności na wyższe zastosowania jest częściej stosowanym słodzikiem niż apsartam. Szkodliwość skuralozy jest nie ustalona do końca. Moim zdaniem jak w przypadku każdego sztucznego cukru należy zachować rozsądek i nie spożywać generalnie dużych ilości. 

A osobom z ZJD lub nadmierną fermentacją w jelitach zalecam też raczej ostrożne podejście do innych słodzików i ich pochodnych. Moja obserwacja wynika z autopsji i dlatego jestem generalnie raczej zwolenniczką słodzików raczej naturalnych czyli jak  w diecie SCD jest to miód (oczywiście również w umiarkowanych ilościach).  Niektóre słodziki jak np. malitol (pozyskiwany ze zbóż i wytwarzany z naturalnych składników) również może przyczyniać się do nadmiernej fermentacji, a przy dużym spożyciu powodować biegunki. Temat słodzików jeszcze powróci, a póki co jak zwykle polecam dokładne czytanie składu produktów. 

 

niedziela, 01 października 2017, aga.the.script

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: