run.., love, read ..and bake!
wtorek, 10 października 2017
październikowy numer "Bieganie"

Kolejny numer o bardzo ciekawej zawartości  : 

- tematem przewodnim tego numeru jest "czy bieganie jest zdrowe". Jak przystało na porządny magazyn specjalistyczny ;-) temat został potraktowany poważnie. W tym numerze znajdziemy wywiady z fizjoterapeutą, chirurgiem naczyniowym i kardiologiem. Dla mnie bardzo ciekawe rozmowy min. ze względu na własne obciążenia zdrowotne. Podsumowując myślę, że jak w wielu przypadkach warto dopasować wyzwania lub treningi do własnych możliwości i odczuć wobec swojej kondycji. W kolejnym numerze będą dalsze rozmowy z innymi specjalistami.

- jest także min. analiza porównawcza urządzeń do mierzenia tętna (dwa typy zegarka Polar , opaska na rękę Garmin, słuchawki Jabra), do której testy były robione w specjalistycznych warunkach czyli w temperaturze -3 stopnie oraz +20 C. Bardzo szczegółowy test. Przydatny zwłaszcza dla osób myślących o kupnie pulsometru z zegarkiem czyli min. dla mnie bo zastanawiałam się nad tym niedawno. Teraz wiem np. z iloma diodami warto wybrać zegarek oraz jak poprawnie zapinać go na ręce. 

- kolejna porcja ćwiczeń. Tym razem na mocny core :-) czyli pośladki, brzuch, plecy. Tutaj też pochylam się nad słusznością ćwiczeń, nawet jeśli nie biegamy aktualnie. 

- jak zwykle interesujące wywiady. W październikowym numerze z Marcinem Rakoczym, który pojechał trenować do  Kenii oraz z naszą wspaniałą reprezentanką  Angeliką Cichocką. 

- klasyczna końcówka :-) poświęcona w tym numerze  triathlonom (min. testy spodni zewnętrznych - przydatne też zwykłym biegaczom jesienią i zimą oraz testy obuwia do triathlonu). 

- porady dietetyczne jak i czym się odżywiać przed i w trakcie zawodów lub intensywnych treningów. 

oraz więcej ciekawych informacji i felietonów.  

20171010_135234

13:30, aga.the.script , bieganie
Link Dodaj komentarz »