www.pasza.blox.pl: książki, dietetyka, bieganie.. i nie tylko!
piątek, 05 października 2018
październikowe "Bieganie"

Ten numer to w sporej mierze podsumowanie jubileuszowego maratonu, który miał miejsce tydzień temu. Oczywiście częściowo ale podziękowania umieszczone na tylnej stronie okładki uważam za kluczowe ;-). 

20181008_120402kolaż - zdjęcia ze stron magazyn Bieganie 10.2018

 Z najciekawszych dla mnie rzeczy to po pierwsze wywiad z Dominiką Stelmach. Biegaczką, która swoją karierę biegową zaczęła mając już ponad 20 lat. Obecnie biega profesjonalnie. Jest dla mnie bardzo ciekawą postacią nie tylko z tego powodu, że jest również mamą dwójki synów, których urodziła już w trakcie poważnego biegania. Uważam ją również za inspirujący wzór współczesnego sportowca w social mediach i nie tylko. A bez tego jak wiemy obecnie nie jest łatwo zyskiwać sponsorów oraz oczywiście podtrzymywać relacje z kibicami. 

 

Drugi artykuł, który zrobił na mnie największe w zasadzie wrażenie (postać Dominiki jest mi dobrze znana) to relacja z TDS Tomka Moskalika. Przyznaję temu tekstowi absolutnie 10 stopni w skali Bouforta ;-). TDS kojarzę jako bieg, który chociażby w tym roku wygrał Marcin Świerc. Nie analizowałam jakoś samego biegu ale przyznam szczerze, że również nawet jako czytelniczka, nieco olałam wagę TDS w stosunku do klasycznego UTMB. A tymczasem.. tymczasem to naprawdę nie mniejszy hardkor. Relacja autora tekstu to po prostu droga, nie tylko po szlakach górskich ale i skrajnych brzegach własnych fizycznych możliwości. Oraz oczywiście psychicznych. Dotrzeć do mety się udało jednak to co działo się po drodze.. Podsumowując to jest też właśnie to wg mnie co popycha ludzi do startu w biegach ultra oraz ogólnie udziału wielkich wyzwaniach. Nieraz jest to zwykłe wyzwanie, innym razem walka ze sobą, a jszcze innym po prostu przejście na drugą stronę tęczy :-) . 

Trzeci tekst pod względem ciekawości to wywiad z doświadczonym biegaczem Zdzisławem Malinowskim. Jeśli przeraża was bieganie w wieku 60+, nie mówiąc o 40+ lub 50+ ;-) … ten wywiad jest właśnie dla was. 

magazyn "Bieganie" numer październik 2018

10:19, aga.the.script , prasówka
Link Dodaj komentarz »